Je právě čas kaštanů. Pokud jste si z procházky lesem nějaké přinesli domů a přemýšlíte, co z nich s dětmi vyrobíte, mohla by se vám pro inspiraci hodit naše galerie (zdroj: Pinterest.com). Najdete v ní tipy na tvoření s nejmenšími, ale také zajímavé dekorace z kaštanů například na dveře. Přidat samozřejmě můžete i jiné plody lesa.

Je podzim a lesy nabízejí spoustu materiálu pro Vaše podzimní dekorace. Propátrejte FOTOGALERII (zdroj: Pinterest.com) a inspirujte se. V hlavní roli jsou větvičky, šišky, mechy nebo různé bobule i plody. Nezapomeňte však, že prakticky na celém území republiky probíhá kůrovcová kalamita. Lesníci těží dřevo a zároveň musejí vzhledem k objemu těžeb...

Jedlé, jedovaté, hořké, krásné, hřibovité, lupenaté, hniložijné, parazitické, mykorhitické, kukmák, rudoušek, slzivka, opeňka, pavučinec to všechno jsou houby. Jejich samostatná říše je tak proměnlivá a zajímavá, že ji nelze krátce uchopit celou. Tak jen malý kousek.

Dny se začaly pomalu krátit, prázdniny jsou minulostí a podzim se chystá zaťukat na dveře. Vraťte léto domů - z nasbíraných větví a větviček můžete vytvořit originální dekorace, které vám připomenou rodinné výlety nebo například pomohou vystavit fotky a nejrůznější "úlovky" z dovolené. Inspirujte se naší fotogalerií (Zdroj: Pinterest.com)

Dan P. patří mezi pracovníky, kteří zalesňují holiny vzniklé kůrovcovou kalamitou v okolí Krnova a Moravskoslezském kraji. "Je nás málo, zákony jsou na ....., bývalo by šlo kůrovce alespoň přibrzdit, kdyby se stát rozhoupal včas," nebere si servítky. Do lesa sebou mladý muž nosí fotoaparát a snímky mluví za všechno.

Využijte prázdninových výletů ke sběru šišek na dekorativní věnce. Za pár korun získáte originální ozdobu domácnosti, ale hlavně hezké chvíle odpočinku při jejím tvoření. Využít můžete doslova všechny šišky, které se vám připletou v lese pod nohy.