Houby jsou pochoutkou na kterou mnozí nedají dopustit. Víte ale o tom, že mají pozitivní vliv na naše zdraví? Skutečně! Prospívají srdci a cévám, posilují imunitu, pomáhají při dietě a dokonce působí v prevenci některých druhů rakoviny.

Podnikáte v oboru, který je blízký přírodě? Rádi byste svoje produkty či služby představili našim čtenářům a fanouškům na sociálních sítích? Inzerujte u nás!

Stromy utvářejí klima a obnova lesů zničených historicky nejrozsáhlejší kůrovcovou kalamitou by měla být prioritou pro celou společnost. Tady je 10 zajímavostí, které se vlivu stromů na klima týkají.

Kvůli vydatným dešťům se teď z lesa sotva vrátíte s prázdným košíkem. Houby rostou a díky očekávanému oteplení v příštím týdnu jich bude ještě víc! Dokonce se objevují druhy, které překvapí i mykology. Třeba muchomůrka, známá spíše v Mexiku, vyrostla v pražských Dejvicích přímo na kruhovém objezdu.

Rána jsou už o poznání chladnější, den se postupně zkracuje a listí na stromech získává zlatý nádech. Nastává čas babího léta.

Některým druhům rostlin se nejlépe daří v lese. O jejich léčivých účincích věděly už naše prababičky. Sbíraly je a sušily, aby s jejich pomocí zahnaly nachlazení, kašel a další neduhy. Podívejte se, jakou přírodní lékárnou les může být.