Vysvětlit nejčastější mýty, kterým veřejnost v souvislosti s hospodařením v lesích podléhá. To je jeden z hlavních záměrů, se kterým Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL), pořádá akci "Den otevřených lesů". Akce proběhne 18. června 2022 na 48 nestátních lesních majetcích po celé republice a je určena pro širokou...

Problematická situace. Tak se dá ve zkratce nazvat setkání cyklisty s lesní technikou na lesní cestě. Zákon hovoří o nutnosti dodržet boční odstup při objíždění cyklisty 1,5 m. To však nejde - cesty nejsou dostatečně široké. Navíc jsou primárně určeny pro potřeby lesníků k hospodaření v lese. Dojem, který mnoho cyklistů má (a někdy dost jasně dává...

Loňské chladné a deštivé počasí během jara pomohlo našim lesům v boji s kůrovcem. Díky tomu meziročně poklesl objem napadených stromů téměř o třetinu. To jsou dobré zprávy! Co nám ale kůrovec připraví v letošní sezóně?

Život v lese pracuje v květnu už na plné obrátky. Rodí se malí zajíci, srnčata, koloučci a selata. Paseky rozkvétají a sladce voní.

Svěží čerstvé listy medvědího česneku můžete nasbírat v našich lužních lesích, případně si je zakoupit na farmářském trhu. A připravit z nich lahodné pesto bude hračka!