Výkyvy počasí v posledních letech, zahrnující nerovnoměrné rozložení srážek a zvyšující se teploty, vedou k oslabení lesních porostů vůči působení stresových faktorů. Stromy tak mají sníženou schopnost obrany proti působení biotických škůdců. Situace je nejvážnější u smrku ztepilého, ale ohrožená je i borovice lesní.

Podnikáte v oboru, který je blízký přírodě? Rádi byste svoje produkty či služby představili našim čtenářům a fanouškům na sociálních sítích? Inzerujte u nás!

Zima je pro většinu živočichů včetně hmyzu obdobím klidu. Co přesně ale dělají brouci, motýli a další druhy během chladných měsíců? Zajímavé je, že ne všem z nich mráz vadí.

2. února se napříč celým světem slaví Světový den mokřadů - velmi významných a zároveň současně i nejohroženějších ekosystémů planety. Ne každý si uvědomuje jak jsou důležité.

Máme štěstí, že si při procházce lesem můžeme vychutnávat to nejlepší z jehličnanů. Nechat se okouzlovat jejich krásou, vnímat opojnou vůni, dotýkat se jich. Dokáží toho však ještě víc. Mají totiž léčivé účinky.