Hub je spousta a tak by se mohl hodit rychlý osvědčený recept. Je dobrý z čerstvých hub, stejně jako ze sušených. Jen pozor, pokud plánujete, že zbude na večeři, tak téměř jistě... nezbude!

Každoročně Češi nasbírají lesní plody za několik miliard korun. Mezi vášnivé houbaře patří také známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Prozradil, jak s houbami zacházet v kuchyni, aby byly dokonalou ingreidencí a také jaké má on sám oblíbená houbová jídla.

Je čas pustit si domů jaro. Jarní květiny jsou samy o sobě půvabné, v dekoracích vytvořených z materiálu posbíraného v lese, jejich křehkost vynikne. Kromě větviček se můžete poohlédnout po čerstvém mechu nebo zajímavých kořenech. Inspirujte se naší galerií - a budeme rádi, když se pochlubíte svými výtvory na naší facebookové stránce.

Jednou z nejdůležitějších mimoprodukčních funkcí, který les poskytuje celé společnosti, je možnost relaxace a trávení volného času. Nyní je to tím aktuálnější, že v lese není nutné nosit roušku (samozřejmě při dodržení zákonných podmínek) a zbyl nám proto jako místo, kde se lze regenerovat a volně cítit. FOTOGALERII, kterou naleznete u tohoto...

Lesy nedaleko Vraného nad Vltavou, kde herečka společně se svým manželem - spisovetelem Ondřejem Neffem bydlí, jdou cílem každodenní procházky Ljuby Krbové. "Má dvě ohařky a ty mě vytáhnou, i kdybych nechtěla," usmívá se. "Ale já chci. Do lesa si chodím pro čistou hlavu, srovnané myšlenky a vůbec.. pro celou novu Krbovou."