Září je časem, kdy na polních cestách nebo okrajích lasů dozrávají šípky. Překrásně zbarvené plody se kterými se dá doslova čarovat. Poradíme, jak si s jejich pomocí vytvořit působivé dekorace na dveře i do bytu.

Hrady, zámky, zříceniny a tvrze. Místa často zastřená závojem tajemství o kterých se dodnes vypravují nejrůznější příběhy. Vydejte se do lesů a navštivte některou z těchto staveb, jež pamatují věky.

Les má dveře otevřené. Můžeme sem s dětmi kdykoliv vyrazit na procházku, pozorovat ptáky, sbírat šišky nebo kaštánky. Les má ale svoje pravidla, která bychom měli dodržovat a dětem je předat.

Pojem babí léto známe asi všichni. Co to ale vlastně znamená, kdy začíná a kde se tento název vzal? Odpovědi najdete v našem článku.

Slané koláče jsou výtečné a většinou se po nich jenom zapráší. Pro tuto naší variaci využijete lesní houby, ale stejně dobře lze sáhnout i po žampionech nebo hlívě ústřičné.

Konec léta přichystal záplavu pestrobarevných květů, zajímavých travin a voňavých bylinek. Jak si tuhle parádu uchovat a vyzdobit si s její pomocí domov? Máme pro vás řadu inspirativních tipů.