Na výlet!

 

Hned dvě krásné akce, prostřednictvím kterých se můžete dozvědět mnoho zajímavého o tom, jak lesníci pracují a jak vlastníci lesů přistupují k péči o majetek, se sešly na sobotu 11. 9. Každá ovšem na jiném konci republiky a tak si při plánování víkendového programu můžete vybrat, co máte blíž. Počasí slibuje babí léto a nabité programy krásné...

Jisté je, že odtud se vám nebude chtít pryč a pokud si naplánujete jen jednodenní výlet, budete si už v jeho průběhu určitě plánovat návrat. Lázeňské lesy Karlovy Vary myslí na všechny návštěvníky - od těch nejmenších po dospělé. A nenudí se nikdo. Kromě zážitků spojených s lesem si přijdou na své i milovníci kultury, pro které je připravený bohatý...

Ať přijedete do Chlumce nad Cidlinou z kterékoliv světové strany - "potkáte se". Vy a půvabný zámek, který je spjatý s historií šlechtického rodu Kinský dal Borgo (a té patří i dnes). Udělejte si prázdninový výlet, tahle památka stojí za to vidět nejen kvůli svému "geniu loci" a faktu, že se tady nepohybují davy turistů... Velkým benefitem takové...

Městské lesy Znojmo, p.o. by vás rády pozvaly do Gránického údolí. Je to domov mloka skvrnitého, ale především klenot města Znojma. Pár minut od samotného historického centra se ocitnete uprostřed kouzelného kaňonu, kde na stres běžného dne okamžitě zapomenete.

Přestože se i tady přehnala kůrovcová kalamita, která nemá v historii domácího lesnictví obdoby, je Valašsko stále zelené a otevírá konejšivou náruč krásné přírody. Vydat se sem můžete na prodloužený víkend, ale ještě daleko lepší nápad je zdržet se minimálně týden.

Chvíli jsme přemýšleli, jestli vám o ní vůbec říct. Jestli nemlčet o tom tichém malebném koutku světa stuleném do údolí potoka Vlárky. Ale davy se sem stejně nikdy nevydají a měli byste vědět, že tak nádherná místa ještě existují. Výlet do bývalé sklářské osady Sidonie znamená vydat se do Bílých Karpat.

Stojí za výlet na jaře, v létě, na podzim a také v zimě. Překrásné Rešovské vodopády jako by se inspirovaly krásou vzdálených krajin z knížek o Divokém západě. Právem patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Nízkém Jeseníku.

Individuální zdravotní procházka tam, kde je minimální kontakt s dalšími ledmi, zůstala v současné situaci jako možnost ukonejšit znepokojenou duši a protáhnout tělo. Jestliže máte možnost, využijte k ní les. Tady je 5 benefitů osamělé procházky lesem.