Na výlet!

 

Máj je lásky čas a současně i ideální období vyrazit si po dlouhé zimě na výlet do přírody. Věřte, že Česká republika nabízí mnoho míst, která jsou pro lásku jako stvořená! Máme pro vás několik tipů.

Už tuto sobotu 18. května můžete na více než 40 místech naší republiky navštívit les a jeho majitele, kteří pro vás právě připravují speciální program. Chystá se již 3. ročník této akce.

Stejně jako v předchozích dvou letech "otevřou" letos nestátní vlastníci své lesy veřejnosti prostřednictvím akce Den otevřených lesů. Akce je na většině míst určena pro celé rodiny s bohatým programem pro malé i velké. Do diáře si zapište datum 18. května!

Vydejte se na pozoruhodná místa kolem Brna. Navštivte studánky i nově zrekonstruovanou kapličku. Možná, že zahlédnete muflony v oboře a díky zdejším naučným stezkám se dozvíte o lese a jeho zvířecích obyvatelích víc, než si myslíte. A přenocovat pak můžete ve stylovém domku na stromě. Opravdu!

Vybrali jsme si pro vás inspirativní místa napříč republikou, odkud je skutečně úchvatný výhled do krajiny. A nejen to! Jedna byla dříve skokanským můstkem, druhou najdete uprostřed pralesa, třetí je zdobena ve stylu selské secese, čtvrtou obnovili po téměř sto letech a další si investor vybudoval na svém pozemku, odkud chtěl lidem dopřát rozhled. ...

Jsou tady po staletí. Tichá místa s tajemstvím dávných příběhů. Uprostřed přírody mnohdy tak důkladně schovaná, že najít je není vůbec jednoduchá věc. Úsilí, ale stojí za to.

Mokřady lužních lesů s koberci medvědího česneku, vzácnými lekníny, ptactvem a neobvyklým hmyzem. Nebo velmi teplé skalní stepi porostlé barevnými květy, nad nimiž se třepotají motýli. To jsou lesy oblasti středních Čech. Za návštěvu tedy rozhodně stojí.