DIY tvoření s dětmi: Veselé postavičky ze šišek

25.02.2022

Zima je dlouhá a najít doma dětem smysluplnou aktivitu bývá pro rodiče docela tvrdý oříšek. Máme pro vás zajímavou inspiraci, která vaše ratolesti jistě zaujme.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Šišek je naštěstí i během zimy v lese dostatek a budete mít alespoň o důvod víc, proč podniknout výlet do přírody. Pokud ale tu možnost nemáte, nezoufejte. Na šišky narazíte i v okolí zahrad, kde rostou vzrostlé jehličnany, v parcích nebo na dětských hřištích. Čím víc druhů a velikostí šišek najdete, tím lépe. 

Smrkové šišky mají podlouhlý tvar, borovicové jsou středně velké a doma v teple se krásně rozevřou, šišky modřínu bývají drobné.

Zvířátka, elfové, mrkvičky a příšerky

Nachystali jsme pro vás rozsáhlou galerii plnou inspirace. Najdete v ní roztomilá zvířátka, skřítky, ale třeba i ovoce a zeleninu. Pamatujte na to, že fantazii se limity nekladou a pokud vaše děti zatouží vytvořit si vesmírnou loď nebo oblíbenou seriálovou postavičku, tak proč ne.

Co budete potřebovat:

  • šišky
  • tavnou pistoli
  • akrylové barvy + štětec
  • nůžky
  • dřevěné korálky, ohebné kreativní drátky, bambulky, kousky filcu a provázků, nalepovací oči, barevná peříčka, dřevěné špejle, modelovací hmotu, kloboučky od žaludů atd.

Asistenci rodičů budou děti potřebovat hlavně při manipulaci s tavnou pistolí a pak dle věku a šikovnosti. Veselé tvoření si každopádně užije celá rodina. 

Hotovými výrobky můžete ozdobit truhlíky za okny, zvířátka rozmístit po zahradě, nebo je děti věnují kamarádům jako dárečky. 

TIP: Pokud máte rádi pěstitelské experimenty, zkuste si spolu s námi vypěstovat strom ze šišky