Domečky ve větvích: Podívejte se dovnitř

11.06.2021

Lesy mají nezastupitelnou zdravotní funkci. Odpočine si v nich unavená duše i tělo. Hitem posledních let jsou pobyty v domcích ve větvích. Fenomén, který byl dříve rozšířený zejména v zahraničí, už najdete také v České republice. 

Tak například na Moravě provozují hned tři domečky ve větvích Městské lesy Brno. Zájem o ně je veliký, ale volné termíny se ještě najdou.

Mimochodem - pokud chcete zažít opravdovou romantiku, můžete si nechat přinést snídani z lokálních surovin. Pod strom. A nahoru ji vytáhnete v košíku.

Jedním ze trojice domečků ve větvích, které brněnské lesy nabízejí, je Tree house na Babím lomě. Byl svého času prvním svého druhu na Moravě. Cílem je nabídnout lidem netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu a stát se tak podmětem k hlubšímu zájmu o les. Pobyt v tree house je maximální zážitek, kdy vnímáte energii stromu procházejícího středem, vnímáte zvuky lesa a jste donuceni se zastavit se z každodenního shonu a naslouchat nejen přírodě, ale i druhému člověku.

Po celém domečku naleznete lucerny, které jsou krom malých baterek, jediným umělým zdrojem světla. Lucerny jsou uzavřené, je zde dostatečné množství náhradních svíček.Tree house se skládá z vnitřní části o rozměrech 18 m2 a terasy o rozměru 7 m2. Terasa je opatřena zábradlím a ochrannou sítí. Přístup je schodištěm. V domku je manželská postel a další samostatné lůžko. Dále jsou zde kamínka, ekologické WC. Vzhledem k ekologickému principu stavby je toaleta suchá. Zásypovým materiálem jsou piliny, které jsou umístěny v nádobě poblíž dřevěné toalety. Nádoba s vodou na běžnou hygienu je součástí.

Tree house se nachází v krásném lesním prostředí pod vrcholem Babího lomu mezi obcemi Lelekovice, Vranov, Šebrov a Svinošice v areálu u chaty Babí lom. Příjezd po lesní asfaltové cestě viz. mapka. V blízkosti se nachází velký altán a jezírko.