Křehká krása: Skleněné ozdoby s kouzlem lesa

09.12.2023

Fascinující ruční práce sklářů a dokonalé tahy zkušených malířů či malířek. Takovým způsobem probíhá dodnes výroba exkluzivních vánočních ozdob. My pro vás vybrali ty nejhezčí s motivy lesa a přírody. 

Ozdoba.cz
Ozdoba.cz

Pořídit si kompletní výzdobu stromku z těchto skvostů není rozhodně levná záležitost. Na druhou stranu tyto ozdoby i přes svoji křehkost přetrvají často roky a dědí se z generace na generaci. Taky máte doma figurku z dob svého dětství, nebo skleněný zvoneček po babičce? Ozdoby jsou unikátní, krásné a nesou v sobě vzpomínky na časy dávno minulé.  


Každý kus je originál 

Ozdoby se i dnes vyfukují dle tradičních způsobů. Pomocí sklářských hořáků se nahřeje sklo a sklář jej pak vyfoukneme ústy do požadovaného tvaru. V případě výroby figurek a dalších tvarů se k tomu využívá keramická forma. Ozdoby se dále stříbří, aby nezůstaly průhledné. Roztok stříbra se vstřikuje dovnitř, kdy při ponoření do teplé vody reaguje efektem "vystříbření". Kouličky, špice a další ozdoby ze pak malují a zdobí opět ručně. Každá ozdoba je tak do jisté míry originálem. 


Prolistujte se naší bohatou galerií vánočních ozdob s kouzlem lesa ... 


Soutěž

Od 6. do 13. prosince 2023 se můžete na naší facebookové stránce zúčastnit soutěže o 3 sady překrásných vánočních ozdob s lesním motivem od firmy Ozdoba.cz.

Podmínky soutěže

  • sledujte profil Kouzlo lesa (stránce dejte buď "líbí se mi" nebo "sledovat")
  • pod soutěžní příspěvek na Facebookové stránce Kouzlo lesa odpovězte na otázku

Soutěž poběží do půlnoci 13. prosince 2023. Poté vybereme tři výherce a jejich jména zveřejníme 14. prosince na FB profilu Kouzlo lesa, tak si vyhodnocení pohlídejte. Součástí výhry je i zaslání na vaši adresu.

Cena: 3 x Dárková kazeta vánočních ozdob – motivy lesa
Cena: 3 x Dárková kazeta vánočních ozdob – motivy lesa

Upozornění. Každý účastník může vložit pouze jednu odpověď. Akce není sponzorována, podporována či spravována společností Facebook ani s ní spojena. Facebook nemá žádné závazky vůči soutěžícím a výhercům. Zapojením do soutěže souhlasí výherci se zveřejněním svého jména v případě výhry na webu a FB profilu Kouzlo lesa. V případě, že se nepodaří kontaktovat výherce do 20. prosince 2023, výhra propadá.