Lesníci zvou veřejnost na Oslavy lesa a Den s myslivci

01.10.2022

V říjnu se chystají dvě zajímavé akce, které ocení všichni milovníci lesa a přírody. Díky bohatému programu si tu na své přijdou malí i velcí. Vstup je v obou případech ZDARMA. 


Oslavy lesa na Floře Olomouc 

Zábavné poučení o lese a přírodě pro dospělé i děti

  • Kdy: sobota 1. října od 10:00 do 16:00 
  • Kde: Smetanovy Sady -Rudolfova Alej, Olomouc

Zveme vás na již 12. ročník této akce. Na stanovištích podél Rudolfovy aleje bude probíhat tradiční prezentace péče o les a přírodu Olomouckého kraje. Návštěvníci se mohou těšit na kvízy a hry s lesnickou tématikou, připraveny jsou též soutěže o zajímavé ceny. K vidění bude sochání motorovou pilou, umělecké řezbářství, živá zvířata, tradiční vystoupení mysliveckých trubačů, ukázky kynologie a další zážitky.

Akci pořádají: Magistrát města Olomouce, Česká lesnická společnost - pobočka při SLŠ Hranice, KÚ Olomoucký kraj, Lesy České republiky, s.p., Vojenské lesy a statky, s.p., Lesy města Olomouce a.s., Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR, Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem - pobočka Olomouc, Střední lesnická škola Hranice, Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o., Metropolitní kapitula u svatého Václava v Olomouci a Střední odborná škola svatého Jana Boska, SOŠSL Šternberk, AOPK RP Olomoucko, Klub Českých turistů, Záchranná stanice ČSOP, IBHA pátrací psi, certifikační systémy PEFC a FSC, Stanice ochrany Fauny Hluk, Střední řezbářská škola Tovačov, Dámy české myslivosti ČMMJ z.s., LESCUS Cetkovice, s.r.o.


Den s myslivci 2022

Pohodový den s mysliveckou tématikou, gulášem a hudbou

  • Kdy: sobota 15. 10. 2022 od 10.00 hodin
  • Kde: V Kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové

2, ročník akce pro širokou veřejnost s bohatým programem zaměřeným na mysliveckou tématiku se bude konat v polovině října v Hradci. Těšit se můžete na moderní technologie i tradice, trubače, sokolnictví, kynologii - ukázky práce loveckých psů, soutěž ve vaření kotlíkových gulášů, myslivecké soutěže, program pro děti, laserová střelnice a mnoho dalšího. Po hlavním programu následuje hudební produkce. 

Moderátor: Aleš Háma

Akci pořádají: Městské lesy Hradec Králové a.s. Lesy České republiky, s.p., Česká lesnická akademie Trutnov, Redakce časopisu Myslivost a další partneři. 

Fotogalerie z loňského ročníku Dne s myslivci: