Oslavy lesa na Floře 2019. Pozvánka na akci

23.09.2019

Oslavy lesa na Flóře aneb "Lesy v Olomouckém kraji jsou lesy pro lidi". Pokud jste si oblíbili pravidelné podzimní "Oslavy lesa na Flóře", zbystřete pozornost! Lesníci Olomouckého kraje i tento rok připravili pro obyvatele města Olomouce a jeho okolí úžasný den plný zajímavostí, her a prožitků pořádaných v rámci oslav Dne stromů.Tentokrát pod mottem "Obnovujeme les pro další generace!"

Cílem je zábavnou formou poukázat na význam a nepřeberné množství funkcí a rolí, které "zelené plíce modré planety Země" lidem nezištně poskytují. Již 9. ročník této u veřejnosti oblíbené akcese stejně jako v předešlých letech uskuteční v okolí restaurace Fontána na Rudolfově aleji ve Smetanových sadech v rámci Podzimních zahradnických trhů v sobotu 5.října 2019 od 11:00-17:00 hodin. Na akci pořádané pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátora města Olomouce Miroslava Žbánka si vyzkoušíte kvízy a hry s lesnickou tématikou.

Co vás čeká:

  • Seznámíte se s prací lesníků a vlastníků lesa.
  • Dozvíte se, jak obnovujeme les po kůrovcové kalamitě, kde se daří dubu a buku, kde naopak jedli, proč přibývá listnatých dřevin na úkor jehličnatých, nebo že kácením stromů začíná obnova nového lesa.
  • Uvidíte přibližování dříví lanovkou, práci uměleckého řezbáře, vystoupení sokolníka a živá zvířata ze záchranné stanice.
  • Vyzkoušíte si složit dům ze dřeva, rýžování drahokamů, odhadnete a následně změříte výšku stromu, ověříte si znalosti o dřevinách, rostlinách a lesní zvěři.
  • Uslyšíte myslivecké trubače i chytlavou hudbu skupiny Jack's Band.

Vstup je zdarma. Program je připraven pro všechny generace. V průběhu dne se několikrát uskuteční losování o ceny, kterého se můžete zúčastnit v případě, že úspěšně zvládnete jednoduché úkoly na připravených stanovištích. Rovněž můžete získat výroční turistickou známku KČT.

Nepropásněte příležitost absolvovat "procházku lesem v parku" za doprovodu odborníků, kteří vědí, jak správně pečovat o lesy v době složitých klimatických podmínek.

Lesníci se dále vzdělávají. VIDEO.