Rozhovor: ČistéDřevo tvoříme s láskou

20.06.2022

Dřevem se rádi obklopujeme a ještě raději s ním pracujeme. To říká Tomáš Kruczek, jeden ze zakladatelů eshopu s inspirativními dřevěnými produkty, doslova pro každou příležitost. 

Tomáš Kruczek, jeden ze zakladatelů eshopu ČistéDřevo
Tomáš Kruczek, jeden ze zakladatelů eshopu ČistéDřevo

V eshopu s názvem ČistéDřevo seženete nábytek, kuchyňské potřeby, dekorace, hračky, bedýnky nebo třeba originální dárky k narozeninám či pro novomanžele. A vše je voňavé, dřevěné. 

Tomáši, kdy vznikl nápad založit obchod se dřevěnými věcmi?

Nápad vznikl vlastně po naší maturitě. Z vydělaných peněz z brigády jsme si koupili v roce 2015 torzo webu, v tátově garáži začali pronikat do tajů dřeva a postupně budovali současný e-shop.

Proč vás přitahovalo právě dřevo?

Chtěli jsme přijít s něčím, co na českém trhu chybělo a nemělo by! A to je právě dřevo. Je to materiál neomezených možností a podle nás ten nejlepší! My sami jej milujeme, rádi s ním pracujeme a všichni, s kým spolupracujeme, to mají stejně. Je to živý materiál, krásně voní a je radost se na něj koukat.

Odkud vaše zboží pochází, kdo ho vyrobil?

Velkou část vyrábíme sami u nás v dílně, většinou se jedná o produkty z březové nebo bukové překližky. Co sami nevyrábíme, to bereme od ověřených dodavatelů nejen z Česka, ale z celého světa. Kokosové misky vozíme z Vietnamu, olivové výrobky z Tunisu, korkové produkty z Portugalska... Samotného mě někdy překvapí, co všechno se ze dřeva dá vyrobit a proto mě baví neustále objevovat nové dodavatele.

S jakými druhy dřeva nejraději pracujete?

Se všemi :-) Na něco se hodí spíše měkčí dřevo smrku, břízy a borovice, z těch máme většinu bedýnek, boxů a krabiček. Tvrdší dřevo je vhodné na dřevěná prkénka (akácie, buk) a odolnější materiály využíváme na výrobky do kuchyně a koupelny, například takový bambus krásně snáší vlhkost. Baví nás ale i proutí, mořská tráva, korek...

Který produkt je zákazníky vůbec tím nejoblíbenějším?

Bedýnky jsou takový náš evergreen, velké oblibě se těší i komody a postýlky, ale první místo v oblíbenosti rozhodně mají výrobky na míru do dětského pokoje - věšák na medaile se jménem a fotorámeček s porodními údaji.

Svoje výrobky i gravírujete. Vzpomenete si, na nějaký text, který si zákazník objednal a vás dostal?

Velmi často si u nás lidé nechávají gravírovat výrobky, které následně darují například k významným dnům - ke Dni matek, na narozeniny, narození dítěte a samozřejmě i svatbu. Jednou přišel i požadavek na svatební dar. Zákaznice chtěla darovat novomanželům dřevěnou stoličku s nápisem "na dobré sraní". To pobavilo celou firmu :-)

Tomáš Kruczek a Tomáš Izaiáš - zakladatelé eshopu ČistéDřevo
Tomáš Kruczek a Tomáš Izaiáš - zakladatelé eshopu ČistéDřevo

Když se zasadí strom, trvá i 80 let, než bude dřevo k dispozici jako surovina. Jak zajistit, aby dřeva bylo dostatek i pro další generace? Podílíte se na nějakých projektech?

Cestu vidím ve výběru certifikovaných dodavatelů, kteří podporují ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Spolupracujeme s organizací Arnika, kterou podporujeme ve snaze chránit stromy a aleje v naší krajině, a finančně se podílíme na výsadbě nových stromů.

Chodíte rádi do lesa? Vyrážíte sem třeba s lidmi z firmy na společná setkání?

Sídlíme v podhůří Beskyd, takže v lese trávíme všichni spoustu času - ať už s rodinou na výletě, na procházce se psem nebo si zaběhat. Tento měsíc se zrovna všichni chystáme strávit společný teambuilding výšlapem na Prašivou. Les má holt své kouzlo, že? 


Soutěž

Od 27. června do 4. července 2022 probíhá na naší facebokové stránce soutěž o 3 sety bedýnek z eshopu ČistéDřevo

Podmínky soutěže

  • sledujte profil Kouzlo lesa (stránce dejte buď "líbí se mi" nebo "sledovat") 
  • napiště nám do komentáře pod soutěž na Facebooku, co podniknete s cenou za předpokladu, že vyhrajete - buďte originální, vtipní, dojímaví. 

Soutěž poběží do půlnoci 4. července 2022. Poté vybereme tři komentáře, které nás nejvíc osloví a výherce zveřejníme 5. července na FB profilu Kouzlo lesa, tak si vyhodnocení pohlídejte. Součástí výhry je i zaslání na vaši adresu. 

Cena: Sada bedýnek ze smrkového dřeva 3 ks
Cena: Sada bedýnek ze smrkového dřeva 3 ks

Upozornění! Každý účastník může vložit pouze jeden komentář. Akce není sponzorována, podporována či spravována společností Facebook ani s ní spojena. Facebook nemá žádné závazky vůči soutěžícím a výhercům. Zapojením do soutěže souhlasí výherci se zveřejněním svého jména v případě výhry na webu a FB profilu Kouzlo lesa. V případě, že se nepodaří kontaktovat výherce do 8. července 2022, bude stejným způsobem vybrán náhradník.