Trendy ve zdobení vánočních stromků pro rok 2021

17.12.2021

Světoví designéři pro nás každoročně připraví novinky ve stylu zdobení vánočních stromků. Někdy to jsou metalické odstíny, třpytky, jindy pastelové tóny nebo návrat k přírodě. Letos zdá se, bude královnou Vánoc opět bílá. Ale frčí třeba i stromky ve stylu Harryho Pottera! 

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Inspirovat se tím, co je aktuálně považováno za trend může být zajímavé a zábavné, ale není třeba brát to příliš vážně. Každý má svůj vkus a styl, se kterým si svůj vánoční stromeček nazdobí. 

My z Kouzla lesa jsme pro vás udělaly takovou malou sondu do stromkového dekoru, který je krásný, moderní a nejen bílý ...

Bílá královna Vánoc 2021

Bílá barva není v kurzu rozhodně poprvé. Dalo by se spíš říct, že se jedná o klasiku, která se stále vrací a není divu. Je krásná, působí čistě, elegantně a nelze s ní šlápnout vedle. Mimo bílých ozdob, můžete na stromek navěsit peříčka, andělská křídla, háčkované sněhové vločky a zvonky od babičky. Není určitě třeba zůstávat jen u bílé barvy. Jako jemný partner poslouží zlatá nebo stříbrná, odvážní sáhnou třeba i po černé.

Z darů přírody

Stromečky v přírodním stylu jsou úchvatné a rozhodně nemusí vypadat, jako ze skanzenu v Přerově nad Labem. Mimo šišky, jablíčka, koření, citrusy, předem nasušené plátky pomerančů, perníčky a ořechy, lze použít třeba eukalyptus, který je teď hitem ve floristice a vypadá úchvatně. Vytvořit si můžete i překrásné řetězy z bukvic nebo oříšků. Na větvičky pak zavěste dřevěné domečky, nebo jiné dekorace. A není potřeba vzdát se i oblíbených skleněných ozdob, naopak, podtrhnou krásu a jemnost přírodnin.

Nám z kouzla lesa učaroval nápad, vložit vánoční stromek do jutového koše, nebo jiné zajímavé nádoby. Šikovně se tak zakryje neestetický stojan a celkově to vypadá přírodně, teple a velmi krásně.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Nesmrtelná červená

Červená barva k Vánocům prostě patří, a pokud je to i vaše srdcovka, nenechejte si jí vzít. Na stromečku vypadá úžasně, ať zvolíte třpytivý dekor v kombinaci se zlatou a stříbrnou, nebo sáhnete po úchvatném skotském stylu s kostkovaným vzorem, případně půjdete cestou romantickou s prvky vinttage - s dřevěnými koníky a foukanými ozdobami. S červenou prostě nemůžete šlápnout vedle.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Dle designérů letos frčí vánoční ozdoby s motivy ptáčků a vysoké lesní zvěře. 

Papírové ozdoby

Skládání ozdob je trendem posledních let a výrobky, které jsou někteří lidé schopní z papíru vytvořit, doslova berou dech. Stromečky, hvězdy, kouličky, andělíčcci ... A pokud nejste příliš tvořiví, hotové papírové dekorace lze i zakoupit.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Jemné pastely

Růžová, mentolová, žlutá, zelenkavá, levandulová. Asi to nezní jako klasický výčet vánočních barev, ale vězte, že stromeček, který do nich obléknete bude úžasný. Jemný, originální a jiný. Právě v pastelových barvách překrásně vyniknou i nejrůznější tvary skleněných ozdob - zvířátka, hudební nástroje, skleněné dortíky, šaty, houby nebo třeba chobotnice.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Teplé odlesky zlata

Zlatá barva je klasika, která nikdy nezestárne. Vypadá skvěle sama o sobě a funguje jako partner ke všem dalším barvám a stylům. Pokud máte doma krabici zlatých skleněných ozdob, vlastníte nadčasový vánoční poklad.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Stromkový bizár

Jak už bylo řečeno, ve světě lze najít i poněkud bizarnější styl v dekoru vánočních stromků. Fanoušci zdobí své smrčky ve stylu Marvela, Harryho Pottera, filmové klasiky zámoří Grinche nebo Toy story. Najdete ale i stromečky doslova obalené sladkostmi, nebo třeba parfémy. Nu, proč ne?

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Přejeme vám, aby váš stromeček byl přesně takový, jaký si ho přejete mít. Užijte si Vánoce s radostí, pohodou a příjemnou atmosférou.