Cestování: TOP romantická místa v přírodě 

15.05.2024

Máj je lásky čas a současně i ideální období vyrazit si po dlouhé zimě na výlet do přírody. Věřte, že Česká republika nabízí mnoho míst, která jsou pro lásku jako stvořená! Máme pro vás několik tipů.

Vyhlídka Máj

Tohle místo vám nabídne ten nejúžasnější pohled na Vltavu, který si lze vůbec představit. Řeka zde protéká skalnatým kaňonem a stáčí se do tvaru podkovy. Pokud chcete zažít skutečnou romantiku, vyrazte sem brzy ráno a užijte si východ slunce. Třeba se sklenkou šampaňského. Vyhlídka je celoročně volně přístupná. Ideální je vyjít z obce Teletín, odkud vás čeká příjemná dvoukilometrová procházka po žluté značce.

Více informací: https://www.stechovice.info/

Mumlavský vodopád

V zimě je Harrachov v Krkonoších samozřejmě rájem lyžařů a snowboardistů, v létě si tu ale na své přijdou milovníci procházek a romantiky. Na okraji Mumlavského dolu pod Ptačincem na ně totiž čekají nádherné vodopády. Voda odtud padá až do hloubky deseti metrů. A z Harrachova je to opravdu kousek, stačí ujít asi jeden kilometr po modré turistické značce. A když si s sebou přibalíte koš s něčím dobrým na zub, můžete si dopřát piknik s tím nejhezčím možným výhledem.

Více informací: https://www.harrachov-info.cz/

Údolí Plakánek

Český ráj je místem, kde je opravdu co obdivovat. Zříceninu hradu Trosky, hrad Kost či zámek Humprecht a také Prachovské skály s nádechem magie. To vše rozhodně stojí za vidění. Pokud bychom ale hledali ten nejromantičtější přírodní klenot zdejšího kraje, je to bezesporu údolí Plakánek. Dostanete se tam dvěma směry, buď po žluté turistické značce od hradu Kost, nebo po modré od Vesce. Od roku 1990 je Plakánek přírodní rezervací. Údolí s pískovcovými skalními okraji a mokřadními loukami si ochranu určitě zaslouží. Místo je to neskutečně krásné.

Více informací: https://www.cesky-raj.info/

Milenci v Adršpachu

Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem střední Evropy a romantických zákoutí je tady víc než dost. Pokud bychom ale měli vybrat jedno místo, je to skalní útvar Milenci. Tento nejvyšší zdejší skalní útvar sahá do výšky zhruba sto metrů. Ale hlavně, podívejte se na něj pořádně. Opravdu připomíná milence při polibku. Co romantičtějšího si přát.

Více informací: https://adrspach.cz/

Úpské rašeliniště

Toto rašeliniště se vytvořilo mezi svahy Studniční a Luční hory a Hraničním hřbetem v Krkonoších. Je položené v nadmořské výšce 1400-1425 m. Vede tudy modrá turistická značka směrem od Luční boudy na vrchol Sněžky. Přes rašeliniště můžete ruku v ruce projít přes povalový vyvýšený chodníček, z něhož můžete obdivovat rašelinná jezírka. Místo je úchvatné od jara do podzimu, kdy se barvy porostu a trav proměňují. 

Více informací: https://www.krkonose.eu/