DIY inspirace: Lesní domky elfů

09.03.2023

Pokud jste jako malí milovali stavění domečků v lese, tohle vás zaručeně dostane. Idylická lesní obydlí, vchodové dveře a vše, jako stvořené pro lesní skřítky. A jestli nejste až tak šikovní, můžete si dvířka, nebo rovnou domeček pro skřítka u nás vysoutěžit. 

Zdroj: www.domeckyproskritky.cz
Zdroj: www.domeckyproskritky.cz

Zatím to venku na dlouhé pobyty v přírodě ještě nevypadá, ale jaro se blíží a brzy tu bude se vším všudy. A pak se můžete pustit spolu s dětmi do vytváření těch nejúžasnějších obydlí a zákoutí pro skřítky. První variantou, kde svoje stavby realizovat je les, kam se spolu vypravíte na vycházku. Tou další možností může být vaše vlastní zahrada, terasa nebo třeba truhlík za oknem. Tak budete mít svého skřítka, stále nablízku. 


Ponořte se do Flow

Klacíky, šišky, kůra, žaludy, mech a jehličí - stavební materiály, které nám les nabízí. Zadarmo a bez čekacích lhůt. 

Nejprve pomáháte dětem, aby jim klacíky pěkně držely, jenže za chvíli přestanete úplně vnímat čas a naprosto se položíte do stavu, kterému odborníci říkají FLOW. Je tu jenom les, jeho svěží vzduch, poklidné zvuky přírody a vaše touha hrát si. Oddejte se jí. Je to relax, za které vám tělo i mysl poděkují.

Velice podobně tuto práci vnímá Stanislava Adamcová, tvůrkyně Domečků pro skřítky, přečtěte si rozhovor o tom, co jí k tvorbě inspirovalo. Pokud vás její výrobky nadchnou tak jako nás, můžete si některou ze sad určených k dotvoření vysoutěžit


Inspirujte se naší bohatou galerií lesních domků, sídel a vchodů 

Je někdo doma? 

Nás z Kouzla lesa uchvátila miniaturní dvířka. Ta můžete rozmístit po zahradě, dát vedle nich květináček s mini sukulentem nebo poštovní schránku a připravit tak dětem překvapení. Mnoho komponentů pro vytváření miniaturních příbytků lze zakoupit v obchodech s kreativními potřebami nebo na www.domeckyproskritky.cz. Pokud ale rádi pracujete se dřevem, nebo s modelovací hmotou, zkuste to sami! 


Co budete potřebovat

  • dary lesa (mech, kůru, bukvice, klacíky, šišky)
  • kamínky
  • plochá dřívka na výrobu dveří nebo modelovací hmotu
  • akrylové barvy + štětec
  • dřevěné korálky, špejle, lýko a další přírodniny
  • tavná pistole

K výrobě domečků a jejich komponentů, volte pokud možno přírodní materiály. Zejména pak v případě, že byste takové příbytky stavěli přímo v lese. Doma na zahradě se můžete trochu odvázat, ale i tak pamatujte na to, že méně je více. Soutěž

Od pondělí 13. března do pondělí 20. března (12:00 hodin) probíhá na naší facebokové stránce soutěž o 1 DIY sadu domečku a 2 DIY sady dvířek pro skřítky od www.domeckyproskritky.cz.

Podmínky soutěže

  • sledujte profil Kouzlo lesa (stránce dejte buď "líbí se mi" nebo "sledovat")
  • napiště nám do komentáře pod soutěž na Facebooku, co podniknete s cenou za předpokladu, že vyhrajete - buďte originální, vtipní, dojímaví.

Ceny:

  • 1. cena DIY sada domečku pro skřítka určená k vlastnímu dozdobení
  • 2. a 3. cena DIY dvířka pro skřítka určené k vlastnímu dotvoření

Po skončení soutěže redakce vybere tři komentáře, které nás nejvíc osloví a výherce zveřejníme 21. března 2023 na FB profilu Kouzlo lesa, tak si vyhodnocení pohlídejte.