DIY inspirace: Lesní domky elfů

01.05.2022

Pokud jste jako malí milovali stavění domečků v lese, tohle vás zaručeně dostane. Idylická lesní obydlí, vchodové dveře a vše, jako stvořené pro lesní skřítky.

Jarní počasí přímo vybízí k tomu, sbalit svačiny a vyrazit někam do přírody. A jestli nejste typ na dlouhé tůry, můžete si prostě jenom tak stavět.

Ponořte se do Flow

Klacíky, šišky, kůra, žaludy, mech a jehličí - stavební materiály, které nám les nabízí. Zadarmo a bez čekacích lhůt. 

Nejprve pomáháte dětem, aby jim klacíky pěkně držely, jenže za chvíli přestanete úplně vnímat čas a naprosto se položíte do stavu, kterému odborníci říkají FLOW. Je tu jenom les, jeho svěží vzduch, poklidné zvuky přírody a vaše touha hrát si. Oddejte se jí. Je to relax, za které vám tělo i mysl poděkují.

Inspirujte se naší bohatou galerií lesních domků, sídel a vchodů 

Stavět můžete i na zahradě

Doneste si z procházky šišky, mech a další zajímavé přírodní komponenty a můžete se výstavbě věnovat i na vlastní zahradě a mít tak domek stále na očích.

Je někdo doma? 

Nás z Kouzla lesa uchvátila miniaturní dvířka. Ta můžete rozmístit po zahradě, dát vedle nich květináček s mini sukulentem nebo poštovní schránku a připravit tak dětem překvapení. Mnoho komponentů pro vytváření miniaturních příbytků lze zakoupit v obchodech s kteativními potřebami. Pokud ale rádi pracujete se dřevem, nebo s modelovací hmotou, zkuste to sami! 

Co budete potřebovat

  • dary lesa (mech, kůru, bukvice, klacíky, šišky)
  • kamínky
  • plochá dřívka na výrobu dveří nebo modelovací hmotu
  • akrylové barvy + štětec
  • dřevěné korálky, špejle, lýko a další přírodniny
  • tavná pistole

K výrobě domečků a jejich komponentů, volte pokud možno přírodní materiály. Zejména pak v případě, že byste takové příbytky stavěli přímo v lese. Doma na zahradě se můžete trochu odvázat, ale i tak pamatujte na to, že méně je více.