DiY inspirace: Zdravé lesní chodníčky v zahradě

10.05.2024

Chodit v lese bosky je tak příjemné! Chvíli pod nohama cítíte suchou zem a kůru, za moment se zase procházíte po hebkém a chladivém mechu. A když narazíte na šišku, maličko to zabolí. Pro naše nohy je taková procházka učiněný balzám. Vytvořte si své lesní chodníčky i na vlastní zahradě. 

Odborníci z řad fyzioterapeutů a podologů (to je obor, který se zabývá zdravím našich chodidel), se shodují na tom, že chůze naboso je blahodárná pro děti i dospělé. Naprosto ideální pak je, když při ní střídáme nejrůznější povrchy. Tedy oblé kameny, hrubou kůru, trávu, písek, mech, štěrk nebo třeba šišky a žaludy. 

Různé povrchy pomáhají zdraví našich chodidel 

Při chůzi po nerovném povrchu je chodidlo masírováno a jedná se vlastně o intenzivní a účinné cvičení této části našeho těla. Takové aktivity pomáhají u dětí ke správnému vývoji chodidla, působí proti tzv. ploché noze a dítě zároveň otužují. Nám dospělým zase uleví takové "vycházky" od bolestí nohou či otoků a mají relaxační efekt. 

Vyrobte si zdravý lesní chodníček 

To, zda tvorbu chodníčku pojmete jako skutečnou stavbu, nebo spíš hru s dětmi je jenom na vás. K ohraničení jednotlivých materiálů lze použít dřevo, bedýnky, nebo třeba cihly. Dejte jen pozor aby nikde nevykukoval hřebíček, či nic ostrého a vše bylo pro chodidla bezpečné. 

Inspirujte se tipy v naší galerii: 

Zdroj fotografií: Pinterest