Gránickým údolím - srdcem znojemských lesů

31.05.2021

Městské lesy Znojmo, p.o. by vás rády pozvaly do Gránického údolí. Je to domov mloka skvrnitého, ale především klenot města Znojma. Pár minut od samotného historického centra se ocitnete uprostřed kouzelného kaňonu, kde na stres běžného dne okamžitě zapomenete.

Můžete se vydat na naučnou stezku "S mlokem Gránickým údolím" (více na www.granice.cz), kde kromě informací o místní fauně a floře uvidíte i dřevěné sochy zvířat, děti si mohou užít interaktivní prvky a přírodní dětský park. Na prázdniny bude připraven i pracovní list pro děti, který bude ke stažení na našich webových stránkách (www.lesyznojmo.cz) a na našem Facebooku.

V Gránickém údolí na vás ale dýchne i kouzlo dob dávno minulých. Vždyť účelem zvelebování tohoto místa bylo také nalákání zámožné klientely z Vídně. Připomínkou jsou datační kameny s vytesanými názvy historických cest, kamenné zídky, tunel vytesaný do skály či skalní smyčka.

Naleznete zde i domeček s Červenou karkulkou a vlkem. U potoka si hoví vodník a k domečku babičky se už blíží myslivec.

Cestní síť v Gránickém údolí je velmi bohatá. Celková délka cest je kolem 14 km. Trasu lze zvolit podle vašich možností. Není problém vyrazit s malými dětmi a kočárkem, ale pokud jste fyzicky zdatní, můžete se vydat i na náročnější trasy po svazích Gránic a užít si nádherných vyhlídek.

Na památku si pak můžete v informačním centru na Obrokově ulici zakoupit turistickou známku nebo turistickou vizitku do turistického deníku.

Mohlo by vás zajímat:

To, co zažijete v Gránickém údolí je výsledek péče vlastníka lesa o svůj majetek, který pak poskytuje benefity celé společnosti. Každý les někomu patří - nejen státu - lesní majetky jsou soukromé, obecní i církevní. Je důležité si to uvědomit a chovat se v lese jako na návštěvě. Znáte pravidla?