Klimatizační zařízení Zn. Strom 

05.06.2019

Žádné šroubky, kolečka, cívky, větráky, čudlíky, plasty, kovy, silikony a ovladače. Představte si, že vaše klimatizace svým vzhledem dokonale dokresluje ideální domov, je ekologická, minimálně, ba skoro vůbec hlučná, produktivní 24 hodin denně. K jejímu zapojení nepotřebujete zásuvku a nemusí vás stát skoro nic. Zabere vám minimum času na údržbu, v podstatě se o sebe stará sama. Navíc je polyfunkční, vyzařuje z ní přínosná pozitivní energie a voní.

Ne, to není výmysl. S největší pravděpodobností jednu takovou klimatizaci máte před svým domem a zdaleka netušíte, jaké výhody by vám a celé planetě Zemi přinesla, kdybyste jich tam měli více.

Prosím seznamte se, vaše ekologická klimatizace strom!

Věděli jste, že strom během letního slunného dne odpaří 100 litrů vody a díky tomu své okolí ochladí o 70 kWh? Znamená to, že průměrně v průběhu deseti hodin chladí výkonem 7kW. Pro srovnání si uvědomte, že hotelové klimatizace mají výkon 2kW. Navíc běžná klimatizační zařízení fungují podobně jako lednička. Uvnitř chladí, navenek ale uvolňují teplo, takže v podstatě ohřívají okolí. Strom používá na chlazení vodu a čistí ji na kvalitu vody destilované.

Strom vs. slunečník

Zajímavé je si klimatizační schopnost stromu ukázat na příkladu. Na první pohled rozdíl mezi stínem stromu a stínem slunečníku není nijak patrný. Pravdou ale je, že rozdíl je tu zásadní. Slunečník záření pouze pasivně odráží, strom jej aktivně přetváří v chlad a vlhko.

Aby strom dobře fungoval

Jediné co strom pro ochlazování svého okolí potřebuje je dostatek vody. Ideálně tedy strom občas zalít a hlavně nechat vsáknout dešťovou vodu. Díky vypařování vody tak můžeme efektivně ochlazovat skoro zadarmo.

Bezhlučná klimatizační jednotka s automatickou regulací a bezplatným provozem na solární pohon

Proč je tedy důležité vysazovat nové stromy a revitalizovat města? V prostorách bez vegetace se většina slunečního záření přeměňuje na tzn. zjevné teplo, okolí se přehřívá a vysychá, což vede k stoupání ohřátého vzduchu, který nasává vlhkost z okolí a vysušuje jej. Pokud ale bude sluneční energie dopadat na rostliny a do korun stromů, otevřou se jejich vlhkostní čidla, voda se začne odpařovat a ochlazovat okolí. Bez přičinění techniky, hluku a chemie. Příroda je prostě nedostižná. Odjakživa.

Zachrání lesníci naše lesy? VIDEO.