Podzimní výtvarka: Tvoříme s dětmi z darů přírody

25.10.2022

Podzim s sebou přinesl takovou záplavu barev a úžasných plodů, že i my dospělí jsme často při pohledu na tu nádheru doslova v transu. A co teprve děti, pro které je příroda tak fascinující. Inspirujte se našimi tipy a tvořte z toho, co při procházce najdete. 

Pobyt venku v lese je zdraví prospěšný a děti se při něm vydovádí. A když je budete chtít trochu zklidnit, sbírejte společně kaštánky, žaludy a překrésně zbarvené a tvarované podzimní listí. Doma si pak uspořádajete kretivní odpoledne. Inspirovat se při něm můžete našimi bohatými tipy. 

TIP: Víte, jak se s dětmi správně v lese chovat? 

Kaštany

Zvířátka z kaštánků jsou oblíbenou klasikou, kterou asi každý zná. Děti k jejich výrobě budou potřebovat špejle, korálky, peříčka, nalepovací oči a zejména pomoc rodičů při propichování tvrdých plodů. Z kaštanů lze vyrobit také úžasné náhrdelníky, můžete jim namalovat obličeje nebo vytvrořit věneček na dveře. Nás z Kouzla lesa zaujala kaštanová abeceda. Ta je skvělou pomůckou pro malé zvídavce, kteří si z ní mohou snadno skládat slova. 

Barevné listí

List jako liška, sova, jelen, páv nebo žába. Určitě přijdete i další zvířátka, která z barevné nádhery a s pomocí popisovačů vykouzlíte. Listy budou také skvělým malířským plátnem a lze z nich vytvořit i zajímavé závěsné dekorace. 

Žaludy

Plody dubu jsou pro děti nesmírně zajímavé a milují je. Sám žalud vypadá jako hlavička s čapkou a co potom, když si plody nabarvíte a všelijak dozdobíte. Žaludy vás nadchnou jako závěsné ozdobičky, lze z nich tvožit řetězy, zapichovátka, skříkty i zvířátka.