DIY tvoření s dětmi: V hlavní roli ruličky od toaletního papíru

20.01.2023

V zimě je to doma s dětmi někdy nekonečné. Zejména, když jsou každou chvíli doma ze školky nebo školy kvůli nemoci. Máme pro vás bezva tipy, jak děti zabavit při tvoření z materiálu, který doma všichni máme. Z ruliček od toaletního papíru.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Jsou dostupné a dá se s nimi doslova čarovat. Kulaté ruličky můžete totiž natírat akrylovými či temperovými barvami, polepit barevným papírem nebo omotat zbytky přízí. Z odpadu, který by jinak skončil nevyužitý v koši si tak s dětmi vytvoříte zvířátka, pohádkové bytosti, ale taky autíčka, kuličkodráhu, originální držák na tužky nebo třeba korunku pro prince i princezny. Věříme, že o nápady nebudete mít při práci nouzi. 

TIP: Stejně dobře, jako ruličky vám poslouží tubusy od tapet, nebo oválné papírové dózy, ve kterých se prodává káva nebo třeba mussli. 

Momochodem, víte o tom, že toaletní papír je vlastně původem z lesa? Přečtěte si víc o jeho historii i výrobě. 


Co budete potřebovat: 

  • nůžky
  • lepidlo
  • barvy
  • popisovače
  • obačejnou tužku na předkreslení nebo návrh
  • Dle finálního záměru pak: barevné papíry, nalepovací oči, třpytky, zbytky přízí, provázků či látek, stužky, kreativní drátky, minibambulky atd. 

Inspirujte se naší bohatou galerií nápadů ... 

Zvířátka a postavičky

Ať si vaše děti vysní koníka, sovu, tučňáka nebo třeba chobotnici, není nic, co by z ruliček nešlo vytvořit. Chce to jen notnou dávku fantazie, nadšení a touhy pustit se do tvoření. Menším dětem budou muset rodiče asistovat u stříhání a lepení, větší to zvládnou jistě samy. 

Na uložení tužek a pastelek

Vytvořit si vlastníma rukama úložný systém na psací a kreslící potřeby děti zvládnou a budou nadšené, že jejich výrobek je krásný, ale i užitečný. 

Zábava i paráda

Korunka, bez které by hra na princezny nebyla úplná. Závodní formulky, do kterých půjdou při troše šikovnosti posadit pánáčci z Lega. Dalokohled pro malého dobrodruha, nebo zábavná dráha pro kuličky, kterou s pomocí lepící pásky připevníte na dveře. Možnosti, co všechno se dá vyrobit z ruliček od toaletního papíru jsou přímo fascinující. 

Užijte si tvoření s dětmi z radostí a dobou náladou a hned jako to bude možné, vyrazte spolu na procházku do lesa či do přírody. 

Zdroj fotografií: Pinterest

Přečtěte si také: DIY tvoření s dětmi: Veselé postavičky ze šišek nebo Vypěstujte si ze šišky strom