DIY inspirace: V hlavní roli přírodniny aneb bílé a modré vábení moře

12.07.2024

Taky si vozíte z prázdninových dálek duhové mušličky, krásně tvarované oblázky a sluncem vybělené kousky naplaveného dřeva? Pokud ano, máme pro vás tipy, co všechno se dá s takovými poklady podniknout.  

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

A zoufat si nemusíte, ani za předpokladu, že se letos na písečné pláži procházet nebudete. Možná, máte totiž sklenici mušliček doma z minulých let a větší část materiálů, najdete i našich českých luzích a hájích. Případně pak v parku, nebo někde u jezera. 

Vzniklé dekorace v charakteristických barvách bílé a modré Vám pak budou prázdniny připomínat i dávno po jejich skončení. 

Co budete potřebovat: 

  • mušličky, kamínky, klacíky
  • provázek
  • kousky plátna, sítí, nebo jutoviny
  • tavnou pistoli
  • na dozdobení: korálky, dřevěné rybky, sádrové hvězdice, malé dřevěné kolíčky atd. 

Pojdťe se spolu s námi inspirovat a pusťte se do práce: 

Prázdninové vzpomínání

Rybky, lodičky nebo zajímavé rámy na výstavku mušliček či fotek z vaší dovolené. A i když bílá a modrá prostě vedou, nemusíte se držet pouze těchto dvou barev. 

Na dveře či na stěnu

Věnec na dveřích, hned napoví, že máte ještě plnou hlavu pláže a sluníčka. Obklopte se svými letními talismany a užívejte si přímořskou atmosféru doma, nebo třeba na terase. 

Obrázky z oblázků

Voda dokáže s oblázky, ale i s kousky keramiky či skla udělat doslova divy. A když je pak příliv vyplaví na pláž, najdete je s hranami dokonale hladkými a oblými. Prostě ideální materiál pro další tvoření!

Moře nad hlavou

Závěsné dekorace se hodí i tam, kde je místa pomálu. Stačí pro ně kousek prostoru na stěně, okně, nebo nad jídelním stolem. A pamatujte, že při výrobě se inspiraci meze nekladou. 

Vzpomínky ve sklenici

Nemusíte se nutně dávat do velkého tvoření. Stačí, když do zajímavých průsvitných nádob pěkně vystavíte vše krásné, co jste si z prázdnin s sebou dovezli. Ale pokud si hrajete rádi, vytvořte si rovnou ve sklenici kousek pláže.