DiY inspirace: Dokonalé adventní dekorace z lesa

05.12.2023

Nedělí 27. listopadu začíná advent. Už máte promyšleno, jak si letos vyzdobíte svůj domov? Trendy se rok od roku mění, ale dekor v přírodním stylu je nadčasový. Máme pro vás velikou porci inspirace! Nemějte obavy, vše zvládnete i vy. 

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

Když se řekne slovo Vánoce, většina z nás si představí mihotavá světla svíček, útulnou atmosféru domova, teplo, pohodu a všudypřítomnou vůni koření a jehličí. Pojďte si spolu s námi přesně takovou atmosféru navodit doma. 


Vyrazte do přírody

Přírodniny jsou skvělým základem pro výrobu věnců, girland či závěsných dekorací. Vyjděte si proto na procházku přírodou (s sebou si vězměte košík a zahradnické nůžky) a vybírejte, co vám padne do oka. Borové, smrkové či modřínové šišky se hodí vždy. Skvěle vám poslouží také klacíky, kůra, mech, červené bobule či větvičky nejrůznějších jehličnanů. Doma si pak můžete svůj přírodní arzenál rozšířit o sušené plátky pomerančů, koření či cokoliv, co je vašemu srdci a vkusu milé. 


Uvítání ve vánočním stylu 

Vchod do domu či bytu je tím prvním, co o lidech kteří zde bydlí vypráví. Hostům i kolemjdoucím. A vstup domů vítá i vás. Když se po dlouhém dni vracíte unavení z práce. Proto si dejte záležet na tom, aby byl tento prostor vždy uklizený, upravený a krásný. Zejména teď před Vánoci. K tomu vám skvěle poslouží stálezelené dřeviny, které ovšem ani v zimě nezapomínejte zalévat, nebo dekorace, vytvořené z větviček jehličnanů či břečťanu. Na dotvoření dojmu tady rozmístěte lucerny, nebo jiná světélka. 

Zavěšená paráda

Dekorace vznášející se nad hlavou u stropu, v oknech nebo nad jídelním stolem jsou hitem už nějakou dobu. Skvěle vypadjí i na stěnu zavěšené klacíky ozdobené sušenými citrusy, kořením či šiškami. Jejich výroba je více než snadná a efekt maximální. Mimo krásy, vám domů vnesou také příjemnou vůni. 

Okouzlující dveřník 

Věnec, veněček, zavěšený pugét nebo girlanda. Tohle všechno bude (nejen) Vánocích vašim dveřím slušet, ať bydlíte v honosné vile, nebo v panelákové garsonce. Krásnou dekoraci vyrobíte sami doslova za pár korun a tvořivým procesem se příjemně naladíte na nadcházející vánoční čas. 

Maličkosti s nápadem 

Svícínky vytvořené ze skořice, hvězdy z klacíků, ořechové věnečky, nebo třeba jen šiškami naplněné skleněné nádoby. Krásné maličkosti, na které nebudete potřebovat více, než pár minut. 

Stromečkohraní 

Mohou být náhradou za klasický vánoční stromek, nebo jen takovým předvojem, který nám v čase adventvím navozuje tu správnou náladu. Tvořit je můžete z klacíků, šišek nebo nařezaných kulatin. Nespornou výhodou těchto stromků je, že narozdíl od jejich zelených parťáků je můžete po svátcích schovat do sklepa a za rok vyndat znovu. 

Přejeme vám krásný a pohodový adventní čas v kruhu rodiny a přátel. 

Přečtěte si také: Balení dárků "Zero waste" - Inspirace z přírody 

Zdroj fotografií: Pinterest