DIY inspirace: Indiánské léto v hippie stylu

08.09.2023

Konec léta a začátek podzimu bývá ještě teplý a přímo vybízí trávit co možná nejvíc času venku. Máme pro vás tipy, jak si vyzdobit zahradu či terasu v barevném a zábavném duchu. Tvořit mohou samozřejmě i ti nejmenší!

S odcházejícím létem a prázdninami pociťujeme mnohdy smutek a melancholii. A brzké raní vstávání i složitá rodinná logistika, kolem školy a kroužků dětí, nám zrovna na náladě nepřidají. Pojďte se stresu a nostalgii postavit s pomocí tvorby!

Nachystejte si indiánské léto v radostném stylu a v té nejdivočejší paletě barev. Natřete vše staré a zašedlé, vymýšlejte, buďte kreativní a radujte se z práce i z výsledků.

Indiánské týpí

Týpí může sloužit jako schovávačka, útočiště - kam se ukryjete před světem s knížkou, nebo coby romantické večerní místo, kde si sami dva vychutnáte sklenku vína. 

Stavba takového přístřešku zdaleka nemusí být obtížná a zvládnete jí během chvilky. Jako materiál můžete využít delší klacky nalezené při procházce, silné proutí nebo zbytky latí. Jednoduchý stan, postavený doslova za pár minut vyčarujete za pomoci prádelní šňůry natažené mezi dvěma stromy, přes kterou přehodíte pruh látky. 

Nakonec už jen zbývá, svoje místečko si pěkně vyzdobit. Deky, plédy polštářky a osvětlení. Tohle vše dodá pocit útulnosti a pohody. Inspirujte se v naší galerii ... 

Malované kamínky

Taky už jste propadli hitu malovaní na kameny? Pokud ne, určitě to musíte vyzkoušet. Použít můžete samozřejmě běžné fixy, nebo akrylové barvy. Prodejny výtvarných potřeb k této činnosti nabízejí mnoho produktů, s nimiž se skvěle pracuje a barvy odolají i povětrnostním vlivům. Tomu ještě dopomůže závěrečný lak, jímž svůj výtvor ve finále natřete nebo nastříkáte. My kamínky milujeme! 

Spolu s malováním na kamínky frčí také hra, kdy svůj výtvor zanecháte třeba při výletu na nějakém zajímavém místě. Na jeho zadní stranu připíšete PSČ vašeho města a heslo "kamínky". Ten, kdo kamínek najde, může na Facebookovou stránku Kamínky vložit jeho fotografii. Tím se má jeho tvůrce možnost dozvědět, kam až doputoval. 

Pestrobarevná zákoutí

Plechovky od konzervy, stará paleta nebo oprýskaná kůlna na zahradní nářadí získají naprosto jiný vzhld, když je natřete. Z věcí určených k vyhození tak mohou vzniknout nápadité dekorace a zákoutí, která vaši zahradu nebo terasu promění v útulné místo - radost pohledět. 

Při dekorování vsaďte také na rostliny ať už kvetoucí nebo ty jedlé. Velkou službu udělají vlaječky nebo fábory ze stužek a zajímavých látek a další dekorace dle vašeho vkusu i fantazie. 

Vzdušná krása

Je příjemné pozorovat, když se něco pohybuje ve větru. Teď na sklonku léta to jsou v zahradách i na loukách zejména rozličné traviny. Pohyb do prostoru ale dodají i nápadité závěsné dekorace. Poslouží vám k nim stužky rozvěšené na stromě. Jemné cinkání zase zajistí pestrobarevně natřená víčka od plechovek nebo skleněné korálky. 

Duhové klacíky

Tohle je opravdu snadné a výsledky úchvatné. Klacíky lze zdobit s pomocí akrylových barev a štětce nebo je omotávat zbytky přízí nebo vlny. Natřené výtvory pak můžete vystavit ve váze, vyrobit z nich závěsnou dekoraci nebo věnec na dveře. 

Zdroj fotografií: Pinterest

Přečtěte si také: Indiánské lapače snů z lesa nebo Podzimní výtvarka: Tvoříme s dětmi z darů přírody