DiY inspirace: Kousek lesa v květináči

26.06.2023

Miniaturní zahrádky s mechem a živými rostlinami jsou jako stvořené pro skřítky. Stačí vám větší květináč, pár rostlin, přírodniny z vycházky a můžete se pustit do tvoření! 

Krajinky v květináči se budou skvěle vyjímat na zahradě či na terase, ale krásně ozdobí také balkon, nebo okenní truhlík. Některým druhům rostlin se pak bude skvěle dařit i v interiéru. Nápadů pro vás máme opravdu velkou porci. 

Co budete potřebovat:

  • větší květináč, mísu s otvorem nebo truhlík

  • zahradnický substrát a drenážní drť

  • živé rostliny - skvěle poslouží skalničky, sukulenty nebo zakrslé jehličnany

  • přírodniny - mech, šišky, klacíky atd.

  • zajímavé detaily jako jsou postavičky elfů, dvířka, miniaturní konvičky, houbičky, lucerny atd.

Udělejte si plán

Inspirujte se našimi nápady, poté vezměte papír, pár barevných tužek a nakreslete si hrubý návrh vaší plánované zahrádky. Pamatujte přitom na to, že rostliny porostou. 

Pusťte se do sázení

Při osázení nádoby si počínejte stejně, jako když vysazujete květiny. Na dno květináče s otvorem patří drenáž pro bezproblémový odtok vody. Může to být štěrk, kamínky, keramzit nebo střepy z rozbitého květináče. Pak následuje vrstva zeminy, do níž osadíte rostliny dle konceptu své zahrádky.

Dekorujte a laďte detaily

Fantazii a vkusu se meze nekladou. Svoji zahrádkou můžete udělat radost dětem, nebo vnoučatům, která k vám přijedou na prázdniny. Své výtvory lze také ozdobit miniaturními světýlky, použít figurky zvířátek, domečky, mini sedací nábytek. Zkrátka vše, co vás napadne a líbí se právě vám.


Jednoduchý trik s rozbitým květináčem 

Na obrázcích v galerii jste si jistě všimli, že je velmi často použit k výsadbě rozbitý terakotový květináč. Je to poměrně jednoduché a nápadité řešení, zejména tehdy, když v garáži nebo v kůlně takovou poškozenou nádobu máte. 

Zdroj fotografií: Pinterest

Inspirujte si i našimi dalšími DiY články: Úchvatné lesní domky elfů nebo Prázdninové tvoření s dětmi