DIY inspirace: Prázdninové tvoření s dětmi

04.08.2022

Zabavit děti během léta je pro nás dospěláky občas pěkná fuška. Máme pro vás tip: Vyrazte na procházku do lesa, nasbírejte zajímavé přírodniny a doma, nebo na zahradě se pak dejte do úžasného tvořivého procesu.   

Léto plné pokladů

Je až neskutečné, kolik nádhery dokáže příroda vyčarovat a co všechno se pak z nich dá vyrobit, třeba jen s pomocí štětce, barev a lepidla.

Přečtěte si také: 10 lesních her pro děti, které nikdy nezklamou

Co budete potřebovat: 

  • přírodniny (listy, květy, klacíky, šišky, žaludy, mech atd.) 
  • barvy a štětce, lepidlo
  • tavnou pistoli (při manipulaci s ní by dětem měl určitě asistovat dospělý)
  • provázky, korálky, kartónový papír, drátek, nalepovací oči, a další dle fantazie a chystaného projektu
  • laminovačka a folie pro výrobu záložek

Pojďte se spolu s námi inspirovat naší bohatou fotogalerií kreativních nápadů 

Paráda z lesa i ze zahrady

Každý malý kluk nebo holka se rádi převlékají. Třeba za krále či královnu lesa, nebo za zvířátka, která v něm žijí. 

Zábavné koláže pro malé i velké

Technika, při níž se kombinuje kresba černým popisovačem s následným lepením květin a listů nás doslova nadchla. Výsledek je úchvatný a proces tvoření si určitě užijete. 

Nejen ze života hmyzu

3D zvířátka, můry, vážky a motýlci - na to vše les a zahrada poskytne úžasný tvořivý materiál. A pokud vás nadchly koláže, nasbírejte zajímavé listy a hurá do práce! 

Do knížky

Záložky do knihy vytvořené z lisovaných kytiček, nebo lístků, jsou prostě dokonalé. A malí kreativci jimi mohou ještě potěšit maminku či babičku. Lisování a lepení děti s dohledem dospělých zvládnou převážně samy, při práci s laminovačkou budou ale potřebovat jejich asistenci. Květiny můžete nalepin na zajímavý papír, nebo je do laminovací folie vložit jen tak. A pokud se vám zatavené květy líbí tak, jako nám, můžete vyzkoušet výrobu obrázků stejným způsobem. 

Postavit nebo pověsit? 

Toť otázka, na kterou si musí každý malý konstruktér odpověďet sám. Z klacíků nalezených v lese, nebo na zahradě, pak děti mohou poskládat zajímavé stavby, rámy či závěsné dekorace, které mohou realizovat přímo na místě činu - v přírodě.