DIY inspirace: Velikonoční atmosféra Zn. Přírodně

16.03.2024

Velikonoce tu budou co nevidět! Máme pro vás spoustu nápadů, jak si ozdobit domov, vchodové dveře, nebo jarní tabuli a to s pomocí přírodních materiálů.

Na zahradě už vykukují ze země krokusy tulipány, modřence i narcisky. V přírodě pak nasbíráme napadané březové proutí, klacíky a mech. Ve vázách se budou skvěle vyjímat větvičky zlatého deště, kroucené vrby nebo ovocných stromů. Ty pak můžeme ještě ozdobit vyfouknutými vajíčky, stuhami, perníčky či zakoupenými velikonočními dekoracemi. 

Zakoupené dekorace se hodí 

Pokud si plánujete pořídit dekorace k dozdobení svých výrobků, volte spíše nadčasový design - materiály, jako je keramika, dřevo, sklo či proutí. Pamatujte, že přírodní a minimalistický vzhled vypadá vždy pěkně a neomrzí se ani za pár let. Samotné aranžmá pak můžeme každý rok obměňovat co do barev i nápadů. Po svátcích vše pečlivě zabalte, označte šťítkem a schovejte do krabic na příští rok. 

Prohlédněte si naší rozsáhlou galerii plnou krásných nápadů: 

Ke stolu

Krásně prostřený stůl je o svátcích základem. Začněte ubrusem a vázou s květinami - ta by na jarním stole chybět neměla. Velmi moderní jsou závěsné dekorace z větviček, které můžte dozdobit peříčky, vajíčky či květinami. Na velikonoční tabuli skvěle vyniknou větvičky kočiček nebo zlatého deště, macešky či sedmikrásky. 

Vítejte

Vstup do domu nebo bytu vítá nejen hosty, ale i nás, když se každý večer vracíme domů. Vždy by měl být proto čistý a upravený. Věnec nebo ozdoba dveří  vypadá vždy skvěle a vdechne tak našemu domovu atmosféru nadcházejících svátků. Na jarní věnečky použijte březové proutí, břečťan, květy cibulovin, kočičky, vaječné skořápky, jutové provázky, nebo barevné stuhy. 

Do vázy

Jednoduchá sklěněná váza a větvičky v ní. Kombinace, která nikdy nezklame a bude vždy vypadat překrásně. Místo vázy můžete využít láhve od limonády, zavařovací sklenici nebo vaječné skořápky. 

Mech

Mech je univerzálním kreativním materiálem. Lze ho použít na potažení věnců nebo jiných předmětů, k obalení cibulek květin, jako výplň a ozdobu květináčů či nádob. 

Hnízda

Na jaře si ptáci staví svá hnízda, do kterých kladou vajíčka. Vytvořte si také dekorativní hnízdečka plná jarních barev a zajímavých struktur. Mohou sloužit jako nádoba pro pěstování cibulovit, nebo třeba coby košíček s koledou pro děti. Sáhněte opět po březovém proutí, případně proutí psího vína. Dekorujte dle fantazie a svého vkusu.