Valentýnské dekorace a dárky: Zn. z lesa

12.02.2023

14. února se slaví svátek všech zamilovaných. Co říkáte, není to důvod k tomu, vyrazit si spolu do lesa? A ti kreativnější se pak mohou ještě pustit doma do tvoření. 

Studený a šedý únor potřebuje porci barev, radosti a lásky. Poradíme, jak si udělat doma útulnou atmosféru plnou srdíček, květin a pohody.

Nezapomeňte na to, že nemusíte být zrovna zamilovaní. Drobné dárečky můžete připravit i pro svoje děti, vnoučata nebo přátele.


Je svatý Valentýn jen legendou?

V 18. století zkoumali dva angličtí autoři Alban Butler a Francis Douce legendu o Svatám Valentýnovi. Ta vypráví, že vládce Říma Claudius II. zakazoval svým vojákům, aby se ženili či zasnubovali. Bál se, že starost o rodinu by jim bránila bojovat. Kněz Valentýn nicméně vzdoroval proti tomuto rozhodnutí a tajně oddával mladé páry. Za tyto činy byl zatčen a 14. února popraven. Alban z Fransicem došli ale ke zjištění, že není dostatek důkazů o existenci kněze Valentýna. Domnívali se, že tento den je spíše odvozen od pohanského svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do "urny lásky" vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho "miláčkem" v následujícím roce.


Dekorace a dárky z lesa

Inspirujte se naší bohatou galerií nápadů k tvoření ... 

Svatba s kouzlem a romantikou lesa 

Budete se brát? Možná, že vás právě na Den svatého Valentýna požádá o ruku. Inspirujte se, jak může vypadat svatba, když téměř tak, jako milujete jeden druhého máte rádi i přírodu. 

Zdroj fotografií: Pinterest