Hravý průvodce lesem se chystá za dětmi

12.05.2023

Druhý ročník akce SVOL a jeho členů "Den otevřených lesů", který se bude konat 13. května na čtyřiceti místech v republice, přináší letos jako novinku leporelo "Hravý průvodce lesem". Za jeho konceptem stojí tým SVOL. Autorkou ilustrací je Marie Nováčková.

Leporelo je vytvořeno tak, aby děti motivovalo rozhlížet se v lese, plnit úkoly a uvědomit si prostřednictvím toho, kdo a jak se o les stará. Zároveň si připomenou, že každý les někomu patří a jak se v něm chovat.

Pro děti je také často složité představit si, jak dlouho roste dospělý les, jaké funkce plní a co by se stalo, pokud by se v lese nehospodařilo apod. S tím vším jim má nová publikace SVOL pomoci.

"Přáli jsme si vytvořit něco svěžího a zábavného, co by děti přimělo přemýšlet," říká za tým Jana Divišová, PR manager SVOL. "Zároveň bylo naším cílem, aby publikace měla dostatečnou vypovídající hodnotu a malé čtenáře něco o lese a jeho vlastnících naučila. Je určená pro děti prvního stupně základních škol, ale mohla by bavit i starší. Uvidíme. Těšíme se na zpětnou vazbu přímo z lesních majetků, kde DOL pořádají."

Hravého průvodce lesem mají k dispozici všichni pořadatelé akce Den otevřených lesů a podle svého uvážení (a také množství návštěvníků) s ním naloží.

Kam se na akci vydat najdete na www.denotevrenychlesu.cz