Lidé v chladných měsících rádi ptáčkům přilepší a zároveň si při tom užívají pohled z okna na krmítko. Takové počínání by ale nemělo probíhat bezmyšlenkovitě a je třeba dodržovat jisté zásady. Chybné krmení totiž může ptákům spíše uškodit než pomoci.

Pirohy mohou mít mnoho podob i lahodných náplní. My jsem si pro vás nachystali houbové, na které můžete využít zásoby z mrazáku, nebo klidně i žampiony. Pracovat budeme s listovým těstěm, takže recept hravě zvládnou i kuchařští začátečníci.

Fascinující ruční práce sklářů a dokonalé tahy zkušených malířů či malířek. Takovým způsobem probíhá dodnes výroba exkluzivních vánočních ozdob. My pro vás vybrali ty nejhezčí s motivy lesa a přírody.

Jehličnaté dřeviny používané jako vánoční stromky se výrazně liší v rychlosti růstu, a tedy i v délce doby, kdy dosáhnou nejčastěji poptávané výšky 1,5 - 2 m. Víte, jak dlouho to to trvá takové jedli a kdo je mezi stromky rekordmanem v rychlosti růstu?

Nepatříte k příznivcům řezaných a masově prodávaných stromků, a ty umělé se vám nelíbí? Možná chcete vyzkoušet něco docela jiného. Máme pro vás zajímavou inspiraci na přírodní stromky, které jsou navíc ekologické a krásné.