Trendy ve zdobení stromku: Vsaďte na přírodní styl

13.12.2022

Sušené plátky pomeranče nebo jablíček, šišky a voňavé koření. Třeba právě tak, mohou letos vypadat ozdoby na vašem vánočním stromečku. Přírodní dekor je krásný, hřejivý a nikdy nevyjde z módy. 

Přípravy, je třeba odstartovat zhruba o týden dříve, než se chystáte stromeček nazdobit. Zejména v tom případě, že si chcete nasušit plátky pomerančů, protože to pár dnů potrvá.

Věděli jste, že jehličí má lečivou moc? Přečtěte si víc v našem článku: MUDr. Jehličí: Možná to nevíte, ale právě u vás doma léčí les

Přírodní materiály můžete dle libosti kombinovat se stuhami, perníčky, ozdobami dřevenými, slaměnými nebo těmi tradičními ze skla. 

Přírodní zdobení 

Inspirujte se naší bohatou galerií a pusťte se sami do tvoření a dekorování. S přírodninami to jde skoro samo a práce je to voňavá. 

Ozdoby a řetězy

Je až neuvěřitelné, jak půvabné ozdoby lze vyčarovat ze šišek, sušených šípků, větviček rozmarýnu nebo dřevěných korálků. Naprosto úžasné jsou i hvězdičky či jiné tvary, vykrájené z pomerančové kůry - ty se budou mimo stromku vyjímat i na dárcích jako originální jmenovky. 

Úchvatná vůně Vánoc 

Vytvořit si voňavou dekoraci z pomeranče a hřebíčku je tak snadné, že to zvládnou i ti nejmenší. Doporučujeme si dírky pro koření předem předpíchat párátkem, práce vám půjde lépe. Ideální je, umístit jednotlivé hřebíčky od sebe na vzdálenost cca. 0,5 cm. Pomeranč pak položte na topení, kde bude vysychat a šířit okolo sebe úžasnou vůni. 

Baňky k naplnění

Tyto baňky nás nadchly. Můžete do nich totiž uložit drobné šišky, větvičky jehličnanu, eukalypt či cokoliv, co se vám líbí. Po svátcích jednodušše obsah kouliček vyprázdníte, uložíte je do krabice a za rok můžete čarovat nanovo a třeba úplně jinak. 

Zdroj fotografií: Pinterest